ردکردن این
کاربرد اورینگ وایتون

کاربرد اورینگ وایتون

کاربرد اورینگ وایتون

همانطور که در پست های قبل گفتیم، اورینگ، آببند هایی حلقه ای مانند هستند که به صورت استاتیکی و دینامیکی بین اتصالات قرار گرفته و از نشت گاز و مایعات جلوگیری می کند. اورینگ لاستیکی خود به انواع مختلفی مانند اورینگ وایتون تقسیم می شود. الاستومر وایتون، یکی از پرکاربرد ترین الاستومر ها می باشد که به دو صورت کوپلیمر و یا ترپلیمر تولید می شوند. اورینگ وایتون یا فلوروالاستومر، یکی از اورینگ لاستیکی پرکاربرد با تراکم مولکولی کم است که با توجه به ساختار خاصی که دارد، در دمای بالای 300 درجه سانتیگراد مقاوم بوده و در برابر انواع مواد شیمیایی دچار ساییدگی نمی شود و می تواند جایگزینی مطمئن برای اورینگ های نیتریل باشد. بنابراین در تجهیزات گازسوز، اسید ها، سوخت ها نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

انواع گرید وایتون viton

وایتون خود به گرید های مختلفی از جمله وایتون گرید A ، وایتون گرید B، وایتون گریدF و وایتون گریدETP تقسیم می شوند که هرکدام دارای ویژگی ها و کاربرد متفاوتی می باشند.

وایتون گرید A ( دی پلیمری از VF/HFP )

این گرید، از مواد وایتون دارای 66% فلوئور و در رنگ هایی مانند مشکی، سبز و قهوه ای می باشد. وایتون گرید A از پرکاربرد ترین و کم هزینه ترین نوع گرید است که در صنایعی مانند صنعت هوافضا و صنعت خودروسازی کاربرد فراوان دارد.

وایتون گریدB ( تری پلیمری از VF2/HFP/TFE )

این گرید از مواد وایتون دارای 68% فلوئور می باشد و نسبت به گرید نوعA، از قیمت بالاتری برخوردار است. وایتون گریدB، در صنایعی مانند صنعت برق، صنعت مواد شیمیایی و مواردی از این قبیل، مورد استفاده قرار می گیرند.

وایتون گریدF ( تری پلیمری از VF2/HFP/TFE )

این گرید از مواد وایتون دارای 70% فلوئور می باشد که در سوخت خودرو با اکتان بالا همراه با اسید های معدنی آب پوشیده، اکسیژن، بخار و آب کاربرد دارند.

وایتون گرید ETP (کوپلیمری از TFE TFE/PMVE)

وایتون ETP یا (viton extreme)، دارای مقاومت شیمیایی بالایی بوده و در حلال ها، تولید نفت، روان کننده های PH بالا و همچنین خودرو های سنگین مسیر های صعب العبور مورد استفاده قرار می گیرند.

وایتون گرید های مخصوص

به طور کلی علاوه بر موارد ذکر شده، گرید هایی مانند GLT، GBLT، گرید های مخصوصی هستند که در شرایط خاص و خشن مانند صنعت خودروسازی، استخراج نفت کاربرد دارند.

کاربرد اورینگ وایتون

گفتیم که اورینگ های لاستیکی وایتون در برابر مواد شیمیایی سخت و دمای بالا مقاوم هستند. از همین رو در صنایعی مانند صنعت خودروسازی، صنایع شیمیایی، لوازم خانگی و صنایع هوافضا، کشتیرانی و صنایع کوچک و بزرگ دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
از کاربرد های اورینگ های وایتون، کاربرد آن در مصارف صنعتی می باشد. به این صورت که امکان جایگزین شدن با لاستیک های متعارف را داراست و به عنوان آببند هایی با ابعاد ثابت، جهت پمپ های اندازه گیری گازوئیل و همچنین برای تجهیزات آزمون و خطا در آزمایشگاه ساخت خودرو نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی دیگر از کاربرد های اورینگ وایتون، در صنعت خودروسازی می باشد که به دلیل مقاوم بودن در برابر سیالات با دمای بالا، در سیستم های سوخت و قدرت کاربرد فراوان دارند.
از دیگر کاربرد اورینگ های وایتون، صنایع شیمیایی است که دارای انواع مواد شیمیایی، حلال ها و روغن ها می باشد و از اورینگ های وایتون جهت اتصالات کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توانید برای مشاهده محصولات لاستیک کوپلینگ به برگه مربوطه در وبسایت نوین رابر مراجعه کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *