ردکردن این
جعبه اورینگ چیست؟

جعبه اورینگ چیست؟

جعبه اورینگ یا کیت اورینگ، جعبه ای خانه بندی شده ی کم حجم، با سایز و متریال های مختلفی است که جهت نگهداری، ساماندهی و حمل اورینگ لاستیکی با جنس و اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جعبه اورینگ، جعبه هایی در اندازه های کوچک و بزرگ هستند که اندازه هر خانه متناسب با اندازه اورینگ است و هر خانه تعداد زیادی از اورینگ لاستیکی را با سایز و کیفیت مناسب در خود جای می دهد.

جنس جعبه اورینگ

جعبه اورینگ بر اساس نوع کاربردشان، با متریال های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. تعدادی از این متریال شامل:
لاستیک های انعطاف پذیر سیلیکون (VMQ)
لاستیک های ضد روغن نیتریل (NBR)
لاستیک های سنتزی یا مصنوعی(SR)
لاستیک های نسوز وایتون(Viton/FKM/FPM)
لاستیک های ضد اسید(EPDM)
لاستیک های ضد حرارت و اکسیداسیون پلی آکریلات(ACM)

انواع جعبه اورینگ

جعبه اورینگ به طور کلی بر حسب اینچ و میلی میتر، در دو اندازه کوچک و بزرگ تولید و روانه بازار می شوند که رایج ترین آن ها، جعبه اورینگ EPDM، جعبه اورینگ سیلیکونی، جعبه اورینگ نیتریل یا NBR و جعبه اورینگ وایتون می باشد. برای شناخت انواع جعبه اورینگ همراه نوین رابر باشید.

جعبه اورینگ EPDM

جعبه اورینگEPDM، جعبه ای از جنس اتیلن پروپلین دی ان مونومر می باشد که جهت نگهداری و حمل اورینگ های اتیلن پروپلین دی ان مونومر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از جعبه اورینگ ها در برابر انواع مواد شیمیایی و شرایط محیطی، با دوام 70 مقاوم بوده و با دمای -55 درجه سانتیگراد الی 125 درجه سانتیگراد، جهت استفاده با آب و بخار، روغن و گریس سیلیکونی، الکل، مایعات ترمز مبتنی بر گلیکول و…، نیز مناسب می باشد.

جعبه اورینگ سیلیکون

این نوع از جعبه اورینگ، جعبه ای از جنس سیلیکون می باشد که جهت نگهداری و حمل اورینگ های سیلیکون مورد استفاده قرار میگیرند. جعبه اورینگ های سیلیکونی، در برابر انواع مواد شیمیایی و مایعات با دوام 70 مقاوم بوده و در دمای -60 درجه سانتیگراد الی 225 درجه سانتیگراد نیز کابرد فراوان دارد.

جعبه اورینگ NBR

جعبه اورینگ NBR یا نیتریل، جعبه اورینگ هایی هستند که با دوام 70 جهت نگهداری و حمل اورینگ های با دوام و ضد روغن نیتریل در تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند.

جعبه اورینگ وایتون

این نوع از جعبه اورینگ ها، کیت هایی با دوام 70 و 90 و مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، سوخت ها و گرما می باشند که جهت نگهداری و حمل اورینگ های لاستیکی وایتون مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد جعبه اورینگ

جعبه اورینگ ها، امروزه با توجه به کاربرد گسترده انواع اورینگ ها در سایز و اندازه های مختلف، ابزاری موثر در جهت کاهش هزینه ها، حمل آسان، صرفه جویی زمان و دسته بندی منظم اورینگ ها هستند که مورد توجه بسیاری از کارکنان، مهندسان و تعمیرکاران قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *