ردکردن این
ویژگی های اورینگ سیلیکون

ویژگی های اورینگ سیلیکون

اورینگ، نوعی واشر مکانیکی حلقه ای مانند است که به عنوان آب بند میان دو قطعه قرار می گیرد و مانع از نشت گاز و مایعاتی مانند آب و روغن نیز می شود. علاوه بر این، اورینگ لاستیکی، با توجه به کاربرد و متریالی که دارند، به انواع مختلفی مانند اورینگ NR، اورینگ SBR، اورینگ HNBR، اورینگ NBR، اورینگ وایتون، اورینگ هایپالون و اورینگ سیلیکون نیز تقسیم بندی می شوند. اورینگ سیلیکون که بعنوان پلی دی متیل سیلوکسان نیز شناخته می شود، نوعی اورینگ لاستیکی می باشد که دارای محدوده دمای 75 درجه فارنهایت الی 450 درجه فارنیکونهایت و همچنین درجه سختی 30 الی 80 است. علاوه بر این، این محصول، با توجه به نیاز مشتری در انواع رنگ ها و بصورت شفاف تولید می شوند که در برابر عواملی مانند درجه حرارت شدید، رشد قارچی، هوای فشرده و اشعه ماوراء بنفش نیز دارای مقاومت بالایی نیز هستند. اورینگ ها در صنایع لاستیکی، انواع مختلفی مانند اورینگ سیلیکون، اولینگ متری و سایر نوع ها وجود دارد. در ادامه با نوین رابر همراه باشید.

انواع اورینگ سیلیکون

اورینگ های سیلیکون، به دو شکل اورینگ متری و حلقه ای تولید و روانه باز می شوند. اورینگ های حلقه ای معمولا دارای سایز استاندارد هستند. همچنین زمانی که به اورینگ های لاستیکی سیلیکونی با قطر و اندازه بزرگ نیاز داشته باشیم، از اورینگ متری سیلیکون استفاده می کنیم که با استفاده از چسب به صورت حلقه ای در آمده و در سایز و اندازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه تولید اورینگ سیلیکون

اورینگ های سیلیکونی عموما با روش اکستروژن و انواع قالب گیری مانند قالب گیری با فشار، قالب گیری انتقالی و قالب گیری تزریقی تولید می شوند که اولین بار در سال 1896 توسط شخص سوئدی به نام جی او لوندبرگ تولید شد. در سال های بعد یعنی در سال 1891 این محصول وارد کشور آمریکا شد و حق تولید آن توسط این کشور به سایر سازمانها نیز اعطا شد.

ویژگی های اورینگ سیلیکون

علاوه بر موارد ذکر شده، اورینگ های سیلیکون، با توجه به روند تولید و نوع متریال به کار رفته در آنها، دارای یکسری ویژگی ها و خصوصیاتی از قبیل موارد زیر نیز می باشند. این خصوصیات شامل:
– دارای قابلیت حل پذیری در انواع حلال های آلی
– عدم حل پذیری در آب و انواع الکل
– دارای خاصیت بالای دی الکتریک
– دارای خاصیت اشتعال پذیری نسبتا پایین
– دارای گرانوی کم در درصد بالای زرین

ویژگی های اورینگ سیلیکون

کاربرد اورینگ سیلیکون

همانطور که گفتیم، اورینگ های سیلیکون با توجه به یکسری ویژگی هایی که در قسمت های قبل گفتیم، کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف نیز دارند. علاوه بر این، از دیگر موارد مصرف اورینگ های سیلیکون عبارتند از:
قابل استفاده بعنوان آببند و واشر لاستیکی
– قابل استفاده در انواع محصولات مانند ظروف آشپزخانه
– قابل استفاده در تولید انواع خودرو و وسایل پزشکی
– ذخیره سازی مواد غذایی
– تعمیرات خانگی و محصولات سخت افزاری

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *