بلادر لاستیکی یا کیسه بلادر چیست؟

بلادر لاستیکی یا کیسه بلادر چیست؟

بلادر لاستیکی یا کیسه بلادر چیست؟

بلادر عموما یک کلمه انگلیسی (bladder) به معنای کیسه و بادکنک می باشد. به طور کلی بلادر لاستیکی در صنعت به معنای کیسه لاستیکی است. بلادر لاستیکی یا کیسه بلادر از انواع متریال مانند ورق های لاستیکی TPU ، PVC ، LLDPE و Nitrile تولید می شود و سپس از طریق دما ، فرکانس بالا و همچنین ولکانی کردن، به یکدیگر متصل شده و کیسه های بلادر یا بلادر های لاستیکی را تولید می کنند. کیسه بلادر که با نام های بلادر لاستیکی، بالون لاستیکی و لاستیک آکومولاتور نیز شناخته می شوند، نوعی آببند الاستومری بین محفظه های گاز و روغن می باشد که با ذخیره انرژی در یک سامانه هیدرولیکی، جریان سیال و جبران افت فشار را نیز کنترل می کند. علاوه بر این، این محصول در پلاگین خط لوله چدن و پلاگین لوله پلاستیک، توسط الیاف شیشه، خط لوله مارپیچ دوجداره، پلاگین خط لوله PPR و… نیز تقویت شده و مورد استفاده قرار می گیرند. بلادر های لاستیکی یا کیسه بلادر، با توجه به شرایط استقرار، فشار کاری و لیتر که از 0.5 لیتر شروع می شود و تا 1000 لیتر نیز ادامه می یابند، طراحی و تولید می شوند.

جنس کیسه بلادر (بلادر لاستیکی)

لاستیک بلادر با توجه به سازگاری شیمیایی که دارند، در انواع متریال الاستومری تولید می شوند. لاستیک بلادر در سیستم های اکومولاتوری و محیط های شیمیایی دیگری که با گاز نیتروژن و سیالات روغنی دیگری نیز در تماس هستند، با الاستومر وایتون ، متریال NBR و یا نیتریل بوتادین، با درجه حرارت بالای 130 درجه سانتیگراد، طراحی و تولید می شوند.

خصوصیات کیسه بلادر

کیسه بلادر ها با توجه به سایز و انواع مختلفی که دارند دارای یکسری خصوصیات و ویژگی هایی از جمله موارد زیر می باشند:

  • دارای وزن سبک و آسان جهت حمل و نقل
  • نصب آسان و مقاومت در برابر خوردگی و انواع ضربه
  • جلوگیری از نشتی ها از طریق اتصال بین لوله ها و تجهیزات دیگر

کاربرد کیسه بلادر ( بلادر لاستیکی )

کیسه بلادر یا بلادر های لاستیکی با توجه نوع طراحی و متریال به کار رفته در تولید آن ها، با شرایط شیمیایی مختلفی سازگار هستند و به عنوان آببند در اتصالات لوله و جلوگیری از نشتی، در صنایع مختلفی مانند صنایع پتروشیمی و صنعت نفت و گاز، انژی اتمی، صنایع نظامی، صنعت معدن، ذوب آهن، سیمان، کاغذ سازی، صنعت چاپ، صنعت برق و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند که در وبسایت نوین رابر نیز موجود هستند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با نویـن رابـر :