ردکردن این

بلادر لاستیکی | کیسه بلادر چیست؟

 بلادر عموما یک کلمه انگلیسی (bladder) به معنای کیسه و بادکنک می باشد. به طور کلی بلادر لاستیکی در صنعت به معنای کیسه لاستیکی است. بلادر لاستیکی یا کیسه بلادر از انواع متریال مانند ورق های لاستیکی TPU ، PVC ، LLDPE و Nitrile تولید می شود و سپس از طریق دما ، فرکانس بالا و همچنین ولکانی کردن، به یکدیگر متصل شده و کیسه های بلادر یا بلادر های لاستیکی را تولید می کنند. کیسه بلادر که با نام های بلادر لاستیکی، بالون لاستیکی و لاستیک آکومولاتور نیز شناخته می شوند، نوعی آببند الاستومری بین محفظه های گاز و روغن می باشد که با ذخیره انرژی در یک سامانه هیدرولیکی، جریان سیال و جبران افت فشار را نیز کنترل می کند. علاوه بر این، این محصول در پلاگین خط لوله چدن و پلاگین لوله پلاستیک، توسط الیاف شیشه، خط لوله مارپیچ دوجداره، پلاگین خط لوله PPR و… نیز تقویت شده و مورد استفاده قرار می گیرند. بلادر های لاستیکی یا کیسه بلادر، با توجه به شرایط استقرار، فشار کاری و لیتر که از 0.5 لیتر شروع می شود و تا 1000 لیتر نیز ادامه می یابند، طراحی و تولید می شوند.

جنس کیسه بلادر (بلادر لاستیکی)

لاستیک بلادر با توجه به سازگاری شیمیایی که دارند، در انواع متریال الاستومری تولید می شوند. لاستیک بلادر در سیستم های اکومولاتوری و محیط های شیمیایی دیگری که با گاز نیتروژن و سیالات روغنی دیگری نیز در تماس هستند، با الاستومر وایتون ، متریال NBR و یا نیتریل بوتادین، با درجه حرارت بالای 130 درجه سانتیگراد، طراحی و تولید می شوند.

خصوصیات کیسه بلادر

کیسه بلادر ها با توجه به سایز و انواع مختلفی که دارند دارای یکسری خصوصیات و ویژگی هایی از جمله موارد زیر می باشند:

  • دارای وزن سبک و آسان جهت حمل و نقل
  • نصب آسان و مقاومت در برابر خوردگی و انواع ضربه
  • جلوگیری از نشتی ها از طریق اتصال بین لوله ها و تجهیزات دیگر

کاربرد کیسه بلادر ( بلادر لاستیکی )

کیسه بلادر یا بلادر های لاستیکی با توجه نوع طراحی و متریال به کار رفته در تولید آن ها، با شرایط شیمیایی مختلفی سازگار هستند و به عنوان آببند در اتصالات لوله و جلوگیری از نشتی، در صنایع مختلفی مانند صنایع پتروشیمی و صنعت نفت و گاز، انژی اتمی، صنایع نظامی، صنعت معدن، ذوب آهن، سیمان، کاغذ سازی، صنعت چاپ، صنعت برق و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند.