ردکردن این
مزایای درپوش لاستیکی

مزایای درپوش لاستیکی

مزایای درپوش لاستیکی

درپوش لاستیکی یا کلاهک لاستیکی، درپوش هایی تولید شده از مواد پلیمری و یکی از اتصالات جانبی کابل ها و لوله کشی ها هستند که در قسمت ابتدایی و انتهایی دنده های لوله جهت محافظت از لوله ها و مواد درون آن نصب می شوند و از نشت و نفوذ عوامل آسیب زا مانند گرد و خاک و مایعاتی مانند آب به درون لوله ها جلوگیری می کنند. بنابراین تمام لوله کشی ها در صنایع مختلف مانند صنعت نفت و گاز، از درپوش های پلاستیکی جهت محافظت از لوله ها استفاده می کنند.

مزایای درپوش های لاستیکی

به طور کلی، درپوش ها به دو دسته درپوش های پلاستیکی و درپوش های لاستیکی تقسیم می شوند که با توجه به نوع کاربرد و ویژگی هایی که دارند، دارای خواص و مزیت هایی نیز می باشند:

محافظت از لوله

یکی از کاربرد های درپوش لاستیکی، مراقبت از لوله و عدم نفوذ عوامل آسیب زا به درون آن می باشد. برخی از لوله های به کار برده شده در داخل ساختمان و یا کارخانجات ها به دلیل قطر زیاد و سطح گسترده لوله، احتمال نفوذ جانوران موذی و سنگ و کلوخ به داخل لوله ها را افزایش میدهد. بنابراین لازم است که هنگام لوله کشی، از درپوش های پلاستیکی و لاستیکی استفاده شود. با نوین رابر همراه باشید.

مقاومت شیمیایی درپوش های لاستیکی

یکی از موارد مهم استفاده از درپوش لاستیکی، مقاومت آن در برابر مواد و واکنش های شیمیایی است. در صنایع مختلف، سیالات ممکن است هنگام عبور از لوله ها، دارای مواد اسیدی و واکنش های شیمیایی باشند. از همین رو درپوش های پلاستیکی در برابر انواع مواد شیمیایی و همچنین نورخورشید و اشعه فرابنفش مقاومت بالایی دارد. در غیر این صورت درپوش شکسته شده و به مرور زمان از بین می رود.

ارتجاعی بودن درپوش لاستیکی

خاصیت ارتجاعی بودن درپوش های لاستیکی موجب می شود که به دلیل انعطاف پذیری بالا، کاربرد فراوانی در لوله کشی ها و برق کشی ها داشته باشد. درپوش های لاستیکی خشک، در مقایسه با درپوش هایی با خاصیت ارتجاعی بالا، در برابر انواع ضربه مقاومت کمی دارند واحتمال شکسته شدن آن نیز بیشتر است که همین امر موجب آسیب رسیدن به لوله ها و سیستم لوله کشی می شود.

شکل ظاهری و سایز بندی درپوش لاستیکی

درپوش های لاستیکی با توجه به اندازه لوله ها و نوع کاربردی که دارند، در سایز، اندازه و اشکال مختلف مربع، مستطیل، گرد و بیضی تولید می شوند تا به راحتی سطح لوله ها را به طور کامل بپوشاند.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *