ردکردن این
روکش غلطک لاستیکی چیست؟

روکش غلطک لاستیکی چیست؟

روکش غلطک لاستیکی چیست؟

روکش غلطک لاستیکی، روکشی از جنس لاستیک می باشد که به طور کلی متشکل از لایه بیرونی لاستیکی، لایه سخت لاستیکی، گردنه غلطک، هسته فلزی و سوراخ تخلیه است. همچنین وظیفه ایجاد اصطکاک و جلوگیری از خوردگی و سایش سطح غلطک ها را بر عهده دارد. روکش غلطک لاستیکی به دلیل برخوردار بودن از برخی ویژگی ها، کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. یکی از ویژگی های روکش غلطک لاستیکی، مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی، هیدروکربن ها و سایر مواد اسیدی است. علاوه بر این، از ایجاد خراش و ساییدگی غلطک نیز جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی های روکش های غلطک لاستیکی، خاصیت ارتجاعی بودن آن است که انعطاف پذیر بوده و سریع به حالت اولیه خود بر می گردد.

انواع روکش غلطک

روکش های غلطک بنا به نوع کاربرد و نیاز مشتری دارای سایز و انواع مختلفی از جمله: غلطک سیلیکونی، لاستیک پلی یورتان، غلطک نئوپرن، غلطک آینه ای و غلطک لاستیکی NBR هستند که در ادامه مطلب با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

غلطک سیلیکونی

روکش غلطک سیلیکون روکشی از جنس سیلیکون است که حاوی مایعات و پلیمر های سیلیکونی می باشد. همچنین به دلیل ویژگی هایی ازجمله عدم چسبندگی و مقاوم بودن در برابر گرما و سرما تا حدود -60 الی +300 درجه سانتیگراد، در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

لاستیک پلی اورتان

لاستیک پلی اورتان، لاستیکی مقاوم در برابر ساییدگی، ضربه و مقاوم در برابر انواع حلال ها نیز می باشد.

غلطک نئوپرن

غلطک نئوپرن، غلطکی مقاوم در برابر روغن و بنزین می باشد که در صنایع مختلفی مانند صنعت چرم، پلاستیک و ماشین چاپ  مورد استفاده قرار می گیرد.

غلطک آینه ای

در غلطک های آینه ای، سطح درجه پایانی غلطک تا حدود RA0.01 نیز میتواند برسد. همچنین با کمک پردازش آینه، میتواند تعادل، مقاوم بودن در برابر قیر، گرد و خاک و مسطح بودن سطح غلطک را فراهم کند.

غلطک لاستیکی NBR

غلطکNBR یا نیتریل بوتادین، ضد روغن و در برابر حرارت و دمای 150 تا 160 مقاوم می باشد که در صنعت چاپ، صنایع غذایی، رنگرزی و نساجی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد روکش غلطک لاستیکی

روکش غلطک لاستیکی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مانند صنعت چاپ و بسته بندی، صنایع فولاد و صنعت پتروشیمی، صنایع چوب، صنعت نساجی و صنعت سیمان که روکش غلطک با توجه به نوع طراحی خاصی که دارد مقاومت بالایی در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی مانند اسید ها را دارد.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *