با توجه به مصرف کاربردی و متنوع دیافراگم لاستیکی به منظور کنترل و جلوگیری از انتقال سیالات بین دو فضا و استفاده در صنایع مختلف و متناسب با شرایط محیطی، لاستیک استفاده شده در ساختار آن می تواند در انواع گوناگون طراحی و تولید شود. دیافراگم های لاستیکی می تواند با متریال های گوناگون از جمله لاستیک طبیعی و غیر طبیعی، پلی یورتان، وایتون، نئوپرن، ضد اسیدی، ضد روغن، منجید دار، سیلیکون، نیتریل و … با قابلیت ها و ویژگی های خاص متناسب با نوع کاربری در انواع محیط های مکانیکی تهیه و تولید شوند. لاستیک دیافراگم طبیعی مصنوعی : در محیط های با فشار بالا و بدون مواد شیمیایی استفاده می شوند. لاستیک دیافراگم ضد اسید ( EPDM) : همانطور که از نام لاستیک مشخص می باشد این نوع دیافراگم برای محیط های اسیدی، گازها، نور خورشید، ازون، آب شور و شرایط جو سختی مناسب می باشد و مقاومت بالایی را در برابر ساییدگی و پاره گی از خود نشان می دهد. لاستیک دیافراگم پلی یورتان : این نوع دیافراگم مناسب محیط هایی با مقاومت در برابر مواد اسیدی، روغن ها و فشار می باشند علاوه بر این از نوع دیافراگم لاستیکی ضد سایش نیز محسوب می شوند. در برابر دمای ۲۵ درجه زیر صفر الی ۹۰ درجه سانتی گراد مقاومت خوبی دارد. لاستیک دیافراگم سیلیکون : این نوع لاستیک دیافراگم به علت نسوز بودن و مقاومت بالایی بالا در مجراهای گاز و پمپ ها وظیفه کنترل جریان سیالات را بر عهده دارد. بخاطر سیلیکون مورد استفاده و خاصیت بهداشتی در صنایع غذایی، پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرند.

لاستیک دیافراگم نئوپرن :

نئوپرن مورد استفاده در ساختار آن از قابلیت های ویژه ای همچون دوام و استحکام کششی بالا، مقاومت دما، مقاوم در برابر ساییدگی و تنش، مقاومت در محیط های اسیدی، بازی، روغنی برخوردار می باشد.

لاستیک دیافراگم وایتون :

الاستومر وایتون به کار رفته در این نوع دیافراگم برای محیط های شیمیایی، دمای بالا، اسیدی و فشار متوسط مناسب می باشد.

لاستیک دیافراگم منجید دار :

دیافراگم منجید دار نوعی از دیافراگم تقویت شده با پارچه ها و الاستومرهای پلی یورتان، ضد اسیدی و ضد روغنی با خاصیت دوام بالا، منعطف بودن در والوها، پمپ ها و شیرهای پنوماتیک به منظور کنترل جریان انتقال مواد موردد استفاده قرار می گیرند.

لاستیک دیافراگم PTFE :

این نوع دیافراگم با پوشش یک طرفه سطح دیافراگم مورد استفاده در پمپ های شیمیایی بدون هیچ گونه خوردگی، ترک خوردن و ساییدگی طراحی و تولید می شود.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *