در طول روز با انواع و اقسام محصولات لاستیکی در زندگی مواجه هستیم و از آن ها استفاده می کنیم. انواع قطعات لاستیکی، نوارها، آب بندها و درزگیرها از محصولات لاستیکی هستند که در تجهیزات کوچک و بزرگ مشاهده می‌کنید. نوار لاستیکی یکی از محصولات لاستیکی است که در سطح مقطع متفاوت و انواع گوناگون تولید می‌شود. این نوار با استفاده از مواد اولیه متفاوت مانند EPDM ضد اسید، سیلیکون، وایتون، اسفنجی، NBR ضد روغن ساخته می‌شود. کاربرد نوار لاستیکی با توجه به متریال استفاده شده در ساختار آن می‌تواند به عنوان آب‌بندی مخازن، آب‌بندی درب های اتوکلاو، آب‌بندی دریچه‌های فاضلاب، نوار آب‌بندی قالب‌های بتن، آب‌بندی درب اتومبیل، درب و پنجره‌های ساختمان، آب‌بندی سقف، آب‌بندی سردخانه‌ها و یخچال‌ها و … در صنایع و بخش‌های گوناگون مورداستفاده قرار گیرد.

انواع نوار لاستیکی

نوار لاستیکی ضد روغن NBR:

این نوار دارای خواص مکانیکی عالی است و در برابر مواد روغنی مقاومت بالایی دارد.

نوار لاستیکی سیلیکون:

این نوع نوار لاستیکی با توجه به استفاده سیلیکون در ساختار، مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و به دلیل داشتن تأییدیه از سازمان غذا و دارو در صنایع غذایی، بهداشتی، پزشکی و دارویی استفاده می‌شود. تولید نوار سیلیکون به رنگ های قرمز، آبی، سفید، نارنجی، زرد و … با تهیه مواد اولیه از کشورهای آلمان، کره و چین با مقاومت بالا در برابر حرارت و گرما و اشعه ماورا بنفش تولید می‌شود. نوار لاستیکی سیلیکون بیشتر در آب‌بندی درب‌های دیگ بخار، سقف سازه های فلزی، بتنی و صنایع غذایی کاربرد دارد.

نوار لاستیکی ضد اسید EPDM:

این نوع نوار لاستیکی با قابلیت مقاومت در برابر مواد اسیدی، گازها، زنگ زدگی، آب شور، نور خورشید و الکتریسیته طراحی و تولید می گردد. کاربرد این نوع نوار در محیط های اسیدی بیشتر است.

نوار لاستیکی وایتون:

نوار لاستیکی وایتون با توجه به ویژگی مقاومت در برابر مواد شیمیایی، دمای بالا، فشار متوسط، مواد اسیدی و بنزینی، انواع حلال ها و گرما مناسب محیط هایی است که با مواد شیمیایی سر و کار دارند.

نوار لاستیک مصنوعی SBR:

در محیط هایی که فشار زیاد و مواد شیمیایی وجود نداشته باشد به عنوان نوار آب‌بندی استفاده می‌شود. این نوع نوار لاستیکی در برابر ساییدگی مقاوم است و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. قیمت مناسب این نوع نوار موجب شده تا بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
نوارهای PVC در دو حالت نرم و خشک با سطح مقطع های گوناگون تولید می‌شود. این نوع نوار برای آب‌بندی درب و پنجره، دور باک بنزین، آب‌بندی درب و یخچال و لوازم خانگی و استفاده در تابلوهای برق کاربرد دارد. تولید در هر سطح مقطع مطابق با نیاز و سفارش مشتری قابل تولید است.

نحوه تولید نوار لاستیکی

نوارهای لاستیکی با استفاده از تکنولوژی پخت حوضچه نمک و خط تولید LCM در ابعاد و متریال های متفاوت و در اندازه طولی گوناگون و بدون محدودیت متراژ در سطح مقطع های گوناگون تولید می‌شود.

جمع‌بندی

نوار لاستیکی با استفاده از متریال های مختلف و مشتقات لاستیک برای کاربردهای متفاوت از جمله آب بند، هوابند و درزگیر در صنایع گوناگون تولید می گردد.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *