ردکردن این
ورق لاستیکی آجدار چیست؟

ورق لاستیکی آجدار چیست؟

ورق لاستیکی آجدار چیست؟

همانطور که در پست های قبل درباره ورق لاستیکی توضیح دادیم، ورق لاستیکی یک عایق لاستیکی می باشد که معمولا در حداکثر عرض 150 سانتی متر و به ضخامت 1 الی 50 میلی متر تولید می شود که جهت ضربه گیری، پرده صنعتی، گفپوش صنعتی و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ورق های لاستیکی بر حسب متریال و کاربردی که دارند به انواع مختلفی از جمله: ورق لاستیکی مصنوعی ( SBR )، ورق لاستیکی ضد روغن (NBR)، ورق لاستیکی طبیعی(NR)، ورق لاستیکی ضد اسید(EPDM)، ورق لاستیکی سیلیکون، ورق لاستیکی نئو پرن(CR)، ورق پلی یورتان، ورق پلاستیکی( P.V.C) و ورق PTFE تقسیم می شوند.
ورق لاستیکی آجدار نوعی ورق لاستیکی است که سطح آن صاف و صیقلی نیست و بصورت یک رو یا دو رو آجدار با آج های مربعی، دایره ای، لوزی و یا شیاری در عرض های یک متر تولید می شوند. آجدار بودن سطح، اصطکاک ایجاد کرده و همچنین در صنایع مختلف به عنوان ضدصدا، ضدلغزش، عایق سرما و گرما و ضربه گیر در متریال های ضد سایش مانند لاستیک طبیعی (NR) و لاستیک طبیعی مصنوعی ( NR-SBR) مورد استفاده قرار می گیرند.

روش تولید ورق لاستیکی آجدار

به طور کلی ورق های لاستیکی آجدار به دو روش تولید می شوند: روش کلدرینگ و روش پرسی.
در روش کلدرینگ، مواد خام از میان رول های چرخان دستگاه کلندر عبور کرده و ورق های لاستیکی آجدار با ضخامت 1 میلی متر الی 20 میلی متر تولید می کند. این روش، یک روش بهینه و اقتصادی می باشد، زیرا مواد خام مقاوم به ساییدگی دارای قیمت بالا می باشد و تولید ورق های لاستیکی در ضخامت بالا از نظر اقتصادی منطقی نیست.
روش دیگر در تولید ورق لاستیکی آجدار، روش پرسی می باشد. در این روش، مواد خام از دستگاه پرس عبور کرده و بصورت ورقه هایی با ضخامت حداقل 10 سانتی متر تولید می شود. این محصول را می توانید در نوین رابر مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *