ردکردن این
ورق لاستیکی ضد سایش

کارایی ورق لاستیکی ضد سایش در صنعت

ورق لاستیکی​

ورق لاستیکی تهیه شده از لاستیک با خاصیت های ویژه و قابل توجه ارتجاعی و عایق لاستیکی نقش گسترده و کاربردی را در صنایع امروزی به خود اختصاص داده است به نحوی که در آینده نه چندان دور با توجه به توانایی ترکیب با دیگر محصولات و استفاده مقرون به صرفه از ورق های لاستیکی در صنعت، آن را به کاربردی ترین و مطلوب ترین محصول تبدیل خواهد کرد، به صورتی که هیچ صنعتی بدون استفاده از آن فعالیتی نمی تواند داشته باشد.

ورق لاستیکی ضد سایش

ورق لاستیکی ضد سایش بیشتر در صنعت تسمه نقاله کاردبرد دارد و یکی از لاستیکهای پرکاربرد در صنعت میباشد. در ظاهر شباهت های زیادی به لاستیک سیلیکون و پلی اورتال دارد که در رنگهای مختلفی تولید میشود. از رایج ترین رنگ این ورق میتوان به رنگ قرمز و کرم نام برد.

شرکت نوین صنعت در سال ۱۳۵۸ با هدف فعالیت در زمینه تولید انواع قطعات لاستیکی و پلیمری تاسیس گردید، با دارا بودن انواع مختلف ورق لاستیکی ضد سایش، اورینگ لاستیکی، ورق لاستیکی، ورق سیلیکونی، دیافراگم لاستیکی و هزاران محصول لاستیکی در سایز و متریالهای مختلف، گامی قدرتمند در جهت پیشرفت صنعت کشور و کمک به خودکفایی میهن عزیزمان برداشته است.

ورق لاستیکی ضد سایش

خاصیت ارتجاعی و حالت دمبه ای لاستیک ضد سایش، یکی از ویژگیهای مهم آن است به همین دلیل از این ورق استفاده های گوناگونی میتوان کرد. ضخامت و اندازه های ورق لاستیکی ضد سایش، متنوع است و میتوان به تنهایی یا به عنوان روکش تسمه های صنعتی از آن استفاده کرد. همان طور که از نام این ورق پیداست به دلیل خاصیت ضد سایش آن، میشود از آن به تنهایی و یا به عنوان روکش تسمه های صنعتی استفاده کرد. به دلیل مقاوم بودن لاستیک ضد سایش در برابر اجسام نوک تیز و برنده مانند قطعات فلزی یا تیغه های برش در خطوط مونتاژ و بسته بندی می توان از آن به عنوان روکش تسمه های صنعتی مانع آسیب رساندن به قطعات و مواد استفاده شوند.

مزایا و معایب ورق لاستیکی ضد سایش

از معایب این ورق میتوان از میزان چسبندگی و مقاومت در برابر پارگی پایین و استحکام ضعیف آن نام برد. ورق لاستیکی ضد سایش به راحتی از دمای منفی 30 تا مثبت 75 درجه سانتی گراد عملکرد خوبی از خود نشان میدهد و پایین ترین دمای شیشه ای یا خشک شدن را دارد به همین دلیل از ترکیب BR-SBR این نوع ورق ها به صورت آلیاژ با دیگر لاستیک ها استفاده میکنند. با نوین رابر همراه باشید.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *