ردکردن این
ورق لاستیک منجید دار

ورق لاستیک منجید دار

لاستیک منجید دار

ورق لاستیکی منجید دار یکی از پرکاربردترین ورقها در صنایع لاستیک میباشد و میتوان گفت در تمامی صنایع مورد استفاده واقع میشود. ورق منجید دار از گستردگی بسیار زیادی از نوع متریال و شکل و اندازه و موارد مصرف را دارا هستند که عمده شکل آن ها به صورت نخ دار(منجید دار،نقاله و…) و ساده تقسیم بندی شده اند. ورق منجیددار مقاومت حرارتی بالایی دارد که مقاومت حرارتی آن ۱۵۰ درجه سانتیگراد است. به دلیل استفاده از موادی از قبیل کتان و نخ های الیاف مصنوعی نام این ورق لاستیکی را ورق منجید دار گذاشته اند. دلیل استفاده از این الیاف و نخ ها افزایش استحکام محصول ورق منجید دار می باشد.

شرکت نوین صنعت در سال ۱۳۵۸ با هدف فعالیت در زمینه تولید انواع قطعات لاستیکی و پلیمری تاسیس گردید، با دارا بودن انواع مختلف:

و هزاران محصول لاستیکی در سایز و متریالهای مختلف، گامی قدرتمند در جهت پیشرفت صنعت کشور و کمک به خودکفایی میهن عزیزمان برداشته است.

دو نوع نخ کتانی و مصنوعی یا پلی استر در لاستیک منجید دار وجود دارد به همین دلیل دو نوع لاستیک منجید دار در بازار وجود دارد، لاستیک منجید دار کتان و لاستیک های نخ دار نقاله یا پلی استر. این نوع لاستیک با نخ مسلح شده که در واقع لاستیکی که در آن نخ بکار برده شده است را لاستیک منجید دار مینامند. لاستیک ها معمولا از انعطاف بالایی برخوردار هستند و تولید کنندگان برای افزایش استحکام آنها، از نخ کتان و در بعضی مواقع الیاف مصنوعی استفاده میکنند. این نوع لاستیک در دماهای بالا مقاوم است و تا دمای 150 درجه سانتی گراد را میتواند تحمل کند. با ترکیب آلیاژ به پلاستیک نیز میتوان استحکام و ویژگیهای آن را افزایش داد ولی با منجیددار کردن لاستیک با حداقل هزینه نیز میتوان این کار را انجام داد.

 

ورق لاستیک منجید دار

کاربردهای ورق منجید دار

به طور کل لاستیک منجید دار نوعی لاستیک ارزان است به همین دلیل در بسیاری از صنایع کاربردهای فراوانی دارد. که در زیر به بعضی از کاربردهای آن اشاره میکنیم:

  • کاربرد در پروفیل پنجره
  • قابل استفاده در تولید لباس های ویژه محافظت شیمیایی در صنایع
  • قابل استفاده در صنعت خودروسازی
  • قابلیت استفاده به عنوان ضربه گیر
  • کاربرد در ساخت واشر آببندی و…

ویژگیهای ورق منجید دار (ورق لاستیکی شیفر)

همانطور که از قبل ذکر کردیم ورق منجید دار بسیار پر کاربرد و دارای ویژگیهای فراوانی میباشد که در زیر بعضی از ویژگیهای آن را نام میبریم:

  • مقاومت بالا در برابر الکتریسیته و اشعه های مضر
  • مقاومت حرارتی برابر با ۱۵۰ درجه سانتیگراد
  • قابلیت مقاومت در برابر کشش و همچنین خوردگی و سایش
  • انعطاف پذیری مناسب
  • انتقال حرارتی بسیار کم و …

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *