ردکردن این
ورق لاستیکی نئوپرن

کاربرد ورق لاستیکی نئوپرن در صنعت

ورق لاستیکی نئوپرن

نام تجاری این لاستیک ورق لاستیکی نئوپرن (Neoprene Rubber Sheet) میباشد. لاستیک نئوپرن دارای ویژگی های خاصی همچون انعطاف پذیری مطلوب، ضد اشتعال و مقاوم در برابر اسید است. در ساختار مولکولی این لاستیک کلر وجود دارد به همین دلیل تمامی خواص آن با لاستیک طبیعی متفاوت است.

شرکت نوین صنعت در سال ۱۳۵۸ با هدف فعالیت در زمینه تولید انواع قطعات لاستیکی و پلیمری تاسیس گردید، با دارا بودن انواع مختلف ورق لاستیک نئوپرن، اورینگ لاستیکی، ورق لاستیکی، ورق سیلیکونی و هزاران محصول لاستیکی در سایز و متریالهای مختلف، گامی قدرتمند در جهت پیشرفت صنعت کشور و کمک به خودکفایی میهن عزیزمان برداشته است.

ورق نئوپرن از جمله ورق های لاستیکی با انعطاف پذیری بالا، تراکم بالای آن ها و میزان چسبندگی بالا به فلزها و الیاف می باشد که به دلیل این ویژگی های خاص از ورق های نئوپرن به عنوان ضربه گیر در جذب ارتعاشات وارد شده به پل ها و سازه ها و آب بند و درزگیر در سیستم هایی مانند ریموت کنترل، موبایل، لپ تاپ و پوشش های ضد آب و غواصی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ورق نئوپرن با توجه به هزینه های بالایی که دارند در ساخت سازه ها و پل ها موجب دوام عمر و ماندگاری سازه ها می شود و میزان هزینه نگهداری و تعمیر و بازسازی را به حداقل ممکن می رساند.

از دیگر ویژگی های ورق های نئوپرن مقاومت در برابر نور مستقیم خورشید، شرایط جوی و ازون را می توان نام برد که به منظور روکش لوله های سیالاتی مانند نفت و گاز استفاده می شوند. ورق نئوپرن یکی از ورق های لاستیکی مورد استفاده در ساخت قطعاتی مانند واشر پایه ای منعطف، کمربند ایمنی، صندلی، روکش مبل، لوازم ورزشی، لوله های لاستیکی و شیلنگ ها، دستکش و بالون به دلیل خاصیت چسبندگی و تراکم می باشد.

خواص فیزیکی : استحکام مکانیکی بالا-مقاوم در برابر اکسیداسیون شیمیایی،گرما و نورخورشید-پایدار در برابر اوزون،آب و هوا-مقاومت در برابر پیرشدگی-اشتعال پذیری کم-پایداری متوسط در رابر سوخت و روغن

موارد استفاده : صنایع خودروسازی: مورد استفاده در تولید انواع تسمه های انتقال قدرت و تسمه تایم، تولید گردگیرهای مختلف مورد استفاده در سیستم تعلیق، شیلنگ های هیدرولیک و تحت فشار، قطعات جلو بندی، صنایع الکترونیک و الکتریک، روکش سیم و کابل، صنایع راه و ساختمان: پدهای راهسازی و پل، ماستیک، صنایع الیاف و پوشاک، صنایع چسب و کاغذ.

 

ورق لاستیکی نئوپرن

 

ویژگی های ورق نئوپرن

  • افزایش مقاومت سطوح در برابر فشار ایجاد شده
  • کاهش هزینه های نگهداری سازه و افزایش عمر آن ها
  • مقاومت و استحکام بالا در برابر تغییرات جوی و دمایی
  • استحکام و دوام سازه ها در برابر تنش ها و لرزش ها

با نوین رابر همراه باشید.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *