ردکردن این
نئوپرن ها چیست

ضربه گیر نئوپرن؛ نئوپرن لاستیکی

نئوپرن ها چیست :

نئوپرن، لرزه گیر و یا بالشتک به قطعاتی گفته می شود که در محل اتصال دو قطعه نصب شده و از تخریب های ناشی از لرزه و جابجایی های محوری جلوگیری می نماید. در واقع نئوپرن قطعه ای است که در محل اتصال مفصلی جهت کمک به مفصل و کاهش هزینه ها مورد استفاده قرار میگیرد. نئوپرن ها در دو نوع ساده و مسلح و در چندین تیپ و ابعاد مختلف ساخته می شود. نئوپرن ها در اشکال مستطیلی ، مربعی و دایره ای تولید می شود. نئوپرن لاستیکی دارای مقاوت فشار بسیار قوی می باشد و از این رو در سازه های بتنی استفاده فراوان دارد و چون بتنی علاوه براینکه مقاوت بسیار بالایی دارد و از ضعف خوردگی و شکنندگی نیز رنج می برد و در بخش اتصالات می تواند باعث خوردگی و فروپاشی سازه شود. از این رو در بخش اتصالات از ضربه گیر های مقاوم نئوپرن استفاده می شود که می تواند طول سازه را افزایش داده و از هزینه های اضافی جلوگیری نماید و مانع از شکستن و خوردگی سازه شود. همچنین برای تقویت خاصیت کششی ضربه گیرهای نئوپرن از ورق های فولادی به صورتی موازی استفاده می شود تا خاصیت کششی این قطعه را افزایش دهد.

نحوه تولید ضربه گیر نئوپرن :

ضربه گیر نئوپرن از ترکیب دو ماده فلز و الاستومر ساخته میشود. البته الاستومرها نیز دوگونه هستند، الاستومرهای مصنوعی و طبیعی. متریال باکیفیت و اولیه با شرایط خاص و دانش مخصوص به خود در داخل میکسر قرار گرفته و لایه های فلزی داخل بالشتک به اتاق چسب میرود و در دو مرحله به چسب مخصوص آغشته می گردد و آماده پخته شدن می شود و سپس با الاستومر طبیعی یا مصنوعی ادغام می گردد. در مرحله آخر فلز و الاستومر در قالب پخته و شکل دهی می شود. ضربه گیرهای نئوپرنی که با الاستومر های طبیعی ساخته می شود دارای مقاومت کمتری هستند و از قیمت ارزان تری نیز برخوردار می باشند. ولیکن الاستمرهای مصنوعی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و همچنین قیمت بالاتری نیز دارند. ضربه گیرهای نئوپرن به خاطر متریال باکیفیت و خاص آنها در مقابل شرایط سخت جوی ، مواد نفتی و اسیدی کاملاً مقاوم بوده و همچنین به خاطر امکان تعویض آنها از بازدهی بسیار بالایی برخوردار می باشند.

شرکت لاستیک سازی نوین صنعت با دارا بودن صدها قالب از ضربه گیر پلاستیکی که به شدت کاربردی و مهم است می تواند در هر ابعاد و متریالی و انواع ساده و مسلح آنها را تولید کرده و در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد. برای سفارش و یا مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *