رفتن به محتوا

پکینگ؛ خرید پکینگ

پکینگ چیست ؟

پکینگ ها سیل های متحرکی هستند که برای آب بندی پیستون و شافت پمپ ها استفاده میشوند. پکینگ ها مانند دیگر قطعات آب بند وظیفه جلوگیری از نشت مایعات  به قسمت اصلی دستگاه را دارد. پکینگ ها معمولا از جنس لاستیک طبیعی  یا مصنوعی می باشد که هر کدام بنا به نوع کاربری از لحاظ ظاهری ومتریال می تواند متغیر باشد.بعضی از پکینگ ها بصورت ردیفی و چند تکه میباشد و با الیاف  و یا در برخی از موارد با رینگ پشتیبان تقویت می شوند. صنایع لاستیک سازی نوین صنعت با سالها تجربه  توانایی تولید انواع پکینگ را در جنس های مختلف و ابعاد متفاوت را دارد.

انواع پکینگ :

پکینگ های یک طرفه لاستیکی پلی اورتان PTFE :

پکینگ یک طرفه لاستیکی از پراستفاده ترین نوع پکینگ ها میباشد که عمل آب بندی را از یک طرف انجام می‌دهند .در این مدل پکینگ پلیمری فشار روغن به قسمت پشت سیل وارد می‌شود که هر چه فشار بالاتر رود پره بیرونی فشار بیشتری به بدنه سیلندر وارد می‌کند وهمین امر خود باعث جلو گیری از نشتی می‌شود قابل تامل است که زاویه پره یا چتر پکینگ اهمیت زیادی در آب بندی و جلوگیری از نشتی زودتر از موعد پکینگ دارد.

پکینگ های دوطرفه فلز دار :

پکینگ های لاستیکی دو طرفه فلز دار در جک های پنو ماتیک(نیوماتیک) کاربرد دارند و چون جک در حرکت رفت و برگشت تحت فشار است از یک صفحه گرد فلزی به عنوان تقویت کننده در پکینگ استفاده می‌شود که در اصل این صفحه فلزی واسط بین دو پکینگ لاستیکی است و آن دو پکینگ را به یک پکینگ تبدیل کرده است. در بعضی از جک های پنوماتیک از یک قرص فلزی جدا که محل سیت پکینگ روی این قرص تراشیده شده است استفاده می‌شود و دو پکینگ یک طرفه به صورت مجزا و پشت به پشت روی این قص آهنی نصب می‌گردند.

پکینگ لاستیکی طبقاتی (vpack) وی پک :

پکینگ های طبقاتی در جک های هیدرولیکی و پنوماتیکی در فشار های بالا وپایین مورد استفاده قرار می‌گیرند، اصولا به صورت ۷ ردیفه مورد استفاده قرار می‌گیرند و لایه های میانی با منجیددار تقویت می‌شوند، از مزایای این پکینگ ها می‌توان به قابلیت تنظیم ارتفاع نام برد.

پکینگ منجیددار :

پکینگ های منجیددار از جنس nbr یا نیتریل همانند پکینگ های یکطرفه میباشد با این تفاوت که پکینگ های منجیددار از یک لایه الیاف کتان یا پلی استر جهت تقویت کنندگی تشکیل شده و مقاومت بیشتری در مقابل فشار و دفرمگی دارد.

محصولات لاستیک سازی نوین صنعت