پرش به محتوا

ورق لاستیکی

ورق لاستیکی یک عایق لاستیکی می باشد. که معمولاً در زمینه های ضربه گیری ، پرده صنعتی ، آبندی سطوح مخازن ، کفپوش و … به کار می رود. ورق های لاستیکی معمولاً در حداکثر عرض 150 سانتی متر و ضخامت های 1 الی 50 میلیمتری ساخته می شود که معمولاً یک طرف به صورت صاف و طرف دیگر به صورت آجدار می باشد. ورق های لاستیکی در انواع متفاوت و برحسب متریال و نوع استفاده در شرکت لاستیک سازی نوین صنعت تولید می شود و شما عزیزان می توانید سفارش خود را به هر میزان و در هر نوع و کاربردی برای ما ارسال نمایید. 

نحوه تولید ورق لاستیکی :

ورق های لاستیکی عمدتاً به دو صورت توسط شرکت لاستیک سازی نوین صنعت تولید می شود: روش کلندرینگ؛ که در این روش مواد خام با کیفیت در رول های چرخان در دستگاه کلدرینگ قرار گرفته و ورق های لاستیکی از خرجش این دستگاه ایجاد می گردد. همچنین روش دیگر روش پرسی می باشد که مواد خام با کیفیت بین صفحات پرس قرار گرفته و ورق های لاستیکی به صورت پخته شده و بسیار با کیفیت ایجاد می شود. کلیه مراحل با دقت و ظرافت نظارت می شود تا بهترین محصول تولید گردد. 

انواع ورق های لاستیکی :

ورق سیلیکون : ورق های لاستیکی از جنس سیلیکون دارای مقاوت بسیار بالا در برابر حرارت می باشد و به خاطر بهداشتی بودن آنها عمدتاً در صنایع غذایی ، پزشکی ، بهداشتی و داروئی استفاده می شود. شرکت لاستیک سازی نوین صنعت می تواند ورق های لاستیکی از جنس سیلیکون را در ضخامت های 1 الی 15 میلیمتری و عرض 100 ، 120 و 150 سانتی متری در رنگ های قرمز ، سفید ، آبی تولید نماید. این ورق های بسیار با کیفیت بوده و دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد.

ورق لاستیکی؛ ورق سیلیکونی؛ انواع ورق لاستیکی
ورق لاستیکی ، ورق سیلیکونی

ورق لاستیکی ضد روغن یا NBR : ورق لاستیکی ضد روغن به جهت دارا بودن خاضیت ضد روغنی و ضد فرسایشی و خواصی مکانیکی بسیار عالی در صنایع پتروشیمی، نیروگاه ها، ادوات چاپ ، پمپ ها، مخازن سوخت و … کاربرد بسیار دارد.

ورق لاستیکی طبیعی یا NR : ورق لاستیکی طبیعی دارای استحکام بسیار بالا در برابر کشش و خاصیت ارتجاعی بالا که به عنوان آبند، ضربه گیر، لرزه گیر و درزگیر و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق لاستیکی مصنوعی یا SBR : ورق لاستیکی مصنوعی به جهت قیمت بسیار مناسب جزء پر فروش ترین ها و پرکاربرد ترین ورق های استفاده شده توسط مشتریان عزیز می باشد. این ورق دارای مقاومت بسیار خوب در برابر سایش، انعطاف پذیر و قابلیت ارتجاعی بسیار مناسب؛ در مواردی همچون ضربه گیری ، لرزه گیری ، واشر، آبندی آب و هوا و … مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق لاستیکی نئوپرن یا CR : ورق های لاستیکی نئوپرن جزء بهترین و پرکاربردترین نوع ورق های لاستیکی می باشد. این ورق بخاطر وجود خواص فوق العاده ای همچون استحکام در برابر کشش ، مقاومت بسیار بالا در شرایط محیطی، خاصیت ضد اسید و ضد روغن ، ضد فشار ، مقاوم در برابر سایش ، تنش و مقاومت دمایی بسیار بالا در دمای منفی 40 تا مثبت 120 درجه سانتی گراد از ویژگی های فوق العاده این ورق لاستیکی می باشد. همچنین به خاطر چسبندگی بی نظیر و چشم گیر آن در صنایع ساختمان، نفت و گاز ، پتروشیمی، خطوط انتقال لوله  و صنایع هوایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق معمولاً به عنوان آبند، هوابند، واشر، گسکت و … مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت لاستیک سازی نوین صنعت توانایی تولید انواع ورق نئوپرن با کیفیت بسیار بالا را دارا می باشد می تواند این نوع ورق ها را در ضخامت یک میلی متر به بالا و عرض 100 و 150 سانتی متری تولید نماید.

ورق لاستیکی ضد اسید یا EPDM : ورق های لاستیکی ضد اسید دارای مقاومت بسیار بالا در برابر مواد اسیدی، گازها، آب شور ، زنگ زدگی ، نور خورشید و شرایط سخت جوی می باشد.

ورق پلی یورتان یا P.U : ورق های پلی یورتان به متریال بسیار عالی و مقاومت بالا در برابر سایش و مواد اسیدی و مقاومت حرارات بالا در درجه های منفی 25 تا مثبت 90 درجه می باشد و با ضخامت های یک الی 50 میلی متر برحسب نیاز و کاربرد و ابعاد 1*1 و 2*1 تولید می شود.

ورق لاستیکی وایتون FKM : ورق های وایتون به جهت متریال بسیار خوب مقاوم در برابر حرارت، حلال های شیمیایی، گاز ترش، ازن ، آتش و گرما می باشد. و در ضخامت 1 الی 10 میلی متری و عرض 100 الی 120 سانتی متری ساخته می شود.

ورق های پلاستیکی یا P.V.C : ورق های P.V.C به جهت متریال خوب و وزن بسیار سبک و مقاومت آنها در برابر حرارت ، خاصیت ضد اسیدی، ضد آب ، انعطاف پذیری مناسب در انواع صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق PTFE : ورق های لاستیکی PTFE به خاطر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی فوق العاده مانند مقاومت در برابر سایش ، ضد آتش ، عایق حرارتی ، مقاوم در برابر اسید ها و مواد شیمایی ، ضد آب و… در صنایع مختلف همچون نفت ، پتروشیمی ، غذایی ، شیمیایی و … کاربرد فراوان دارد.

محصولات لاستیک سازی نوین صنعت: