پرش به محتوا

واشر لاستیکی ؛ انواع واشر لاستیکی

واشر های لاستیکی ( Washer ) حلقه یا لایه ای هستند که معمولاً از جنس لاستیک یا فلز و یا در کنار هم ساخته می شوند. و نقش اصلی آن عایق بندی لوله ها و سطوح می باشد. واشر لاستیکی بخاطر ایجاد اصطکاک بین تو سطح باعث می شود نقش آبندی و درزگیری را ایفا کند. این خاصیت باعث می شود در صنعت آب و فاضلاب استفاده بسیار زیاد و کاربردی داشته باشد. واشر های لاستیکی که همراه فلز هستند و برای تقویت در آنها فلز به کار رفته است در قطعات بزرگتر و فشارهای بالای آب کاربرد دارند.  شرکت لاستیک سازی نوین صنعت توانایی تولید انواع واشرهای لاستیکی ساده و فنری و صنعتی با بهترین متریال های موجود را دارا می باشد.

جنس واشرهای لاستیکی :

واشرهای لاستیکی با توجه شرایط استفاده و فشاری که بر آن وارد می شود دارای متریال های متفاوت می باشد. معمولاً واشرهای لاستیکی در صنایع مختلف با متریال های NR ، نوع ساده ، EPDM یکی از بهترین متریال های لاستیکی که ضد اسید می باشد و در شرایط سخت محیطی به شدت مقاوم می باشد، NBR که خاصیت ضد روغنی دارد و در صنایع پتروشیمی و نفتی کاربرد بسیار دارد، واشر سیلیکونی لاستیکی که به جهت بهداشتی بودن آن در صنایع بسیاری کاربرد دارد و ضد حرارت می باشد و در برابر دمای بالا مقاومت بسیار بالایی دارد، Viton که به خاطر خاصیت مقاوم پذیری بالای آن دربرابر اسید و مواد شیمایی می تواند در تمام صنایع کاربرد داشته باشد و متریالهای متنوع دیگر همه و همه براساس شرایط محیطی قابل تولید در شرکت لاستیک سازی نوین صنعت می باشد.

انواع واشر لاستیکی

انواع واشرهای لاستیکی :

واشر های لاستیکی بنابر نوع فعالیت خود دارای انواع مختلفی می باشند. مدل DIN-125 پر مصرف ترین نوع می باشد و به نوع واشر ساده و تخت معروف می باشد. مدل DIN-127 که بدلیل نوع متریال و شکل ظاهری به واشر فنری شهرت دارد. DIN-137 که به جهت شکل ظاهری به واشر لاستیکی موجی مشهور می باشد. DIN-434 که واشر لاستیکی چهارگوش است. DIN-471 واشر نوع خار است که بروی شفت قرار می گیرد. DIN-2093 که معروف به واشر لاستیکی بشقابی فنری می باشد. DIN-3017 که معروف به بست شلنگ می باشد. NMG4522 که واشری با سطح عاج دار است و سایر مدلهای دیگر واشر لاستیکی. 

واشرهای لاستیکی که در صنایع خودرو سازی و … استفاده می شود را می توان به واشر لاستیکی دری سوپاپ ، واشر درجه شناور داخل بانک بنزین ، واشر لاستیکی خروجی پکیج دیواری ، واشر دانفوس ، واشر درب محافظ ، واشر لاستیکی کنتور های هوشمند، واشر تخت لاستیکی پریما ، واشر پایه فیلتر روغن و … اشاره کرد. جهت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

محصولات لاستیک سازی نوین صنعت