ردکردن این

واشر لاستیکی

واشر های لاستیکی ( Washer ) حلقه یا لایه ای هستند که معمولاً از جنس لاستیک یا فلز و یا در کنار هم ساخته می شوند. و نقش اصلی آن عایق بندی لوله ها و سطوح می باشد. واشر لاستیکی بخاطر ایجاد اصطکاک بین تو سطح باعث می شود نقش آبندی و درزگیری را ایفا کند. این خاصیت باعث می شود در صنعت آب و فاضلاب استفاده بسیار زیاد و کاربردی داشته باشد. واشر های لاستیکی که همراه فلز هستند و برای تقویت در آنها فلز به کار رفته است در قطعات بزرگتر و فشارهای بالای آب کاربرد دارند.  شرکت لاستیک سازی نوین صنعت توانایی تولید انواع واشرهای لاستیکی ساده و فنری و صنعتی با بهترین متریال های موجود را دارا می باشد.

واشرهای لاستیکی با توجه شرایط استفاده و فشاری که بر آن وارد می شود دارای متریال های متفاوت می باشد. معمولاً واشرهای لاستیکی در صنایع مختلف با متریال های NR ، نوع ساده (واشر لاستیکی معمولی) ، EPDM یکی از بهترین متریال های لاستیکی که ضد اسید می باشد و در شرایط سخت محیطی به شدت مقاوم می باشد، NBR که خاصیت ضد روغنی دارد و در صنایع پتروشیمی و نفتی کاربرد بسیار دارد، واشر سیلیکونی لاستیکی که به جهت بهداشتی بودن آن در صنایع بسیاری کاربرد دارد و ضد حرارت می باشد و در برابر دمای بالا مقاومت بسیار بالایی دارد، واشر وایتون که به خاطر خاصیت مقاوم پذیری بالای آن دربرابر اسید و مواد شیمایی می تواند در تمام صنایع کاربرد داشته باشد و متریالهای متنوع دیگر همه و همه براساس شرایط محیطی قابل تولید در شرکت لاستیک سازی نوین صنعت می باشد.

انواع واشر لاستیکی

واشر های لاستیکی بنابر نوع فعالیت خود دارای انواع مختلفی می باشند. مدل DIN-125 پر مصرف ترین نوع می باشد و به نوع واشر ساده و تخت معروف می باشد. مدل DIN-127 که بدلیل نوع متریال و شکل ظاهری به واشر فنری شهرت دارد. DIN-137 که به جهت شکل ظاهری به واشر لاستیکی موجی مشهور می باشد. DIN-434 که واشر لاستیکی چهارگوش است. DIN-471 واشر نوع خار است که بروی شفت قرار می گیرد. DIN-2093 که معروف به واشر لاستیکی بشقابی فنری می باشد. DIN-3017 که معروف به بست شلنگ می باشد. NMG4522 که واشری با سطح عاج دار است و سایر مدلهای دیگر واشر لاستیکی. 

واشرهای لاستیکی که در صنایع خودرو سازی و … استفاده می شود را می توان به واشر لاستیکی دری سوپاپ ، واشر درجه شناور داخل بانک بنزین ، واشر لاستیکی خروجی پکیج دیواری ، واشر دانفوس ، واشر درب محافظ ، واشر لاستیکی کنتور های هوشمند، واشر تخت لاستیکی پریما ، واشر پایه فیلتر روغن و … اشاره کرد. جهت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

محصولات لاستیک سازی نوین صنعت

واشر لاستیکی و انواع آن

نام واشر لاستیکی را شاید کمتر شنیده باشید اما وجود این محصول برای هزاران دستگاه و لوازم خانگی و صنایع مختلف حیاتی است. دَرِ یخچال را برای تازه نگه داشتن غذا مهر و موم می کنند،  ابزار ها را در برابر رطوبت محافظت می کنند، از نشت گاز یا مایعات جلوگیری می کنند، برای افزایش اصطکاک بین قطعات استفاده می شود. در این موارد فقط به بخشی از صدها استفاده ی واشر لاستیکی اشاره شده است. واشرها بر اساس جنس تقسیم بندی می شود.

1- واشر لاستیکی

2-واشر فلزی

واشر لاستیکی

واشر لاستیکی که به آن گسکت لاستیکی نیز گفته می شود نوعی واشر پلاستیک و پلیمر و UVPC می باشد.  واشرهای لاستیکی از مواد اولیه ای مانند لاستیک طبیعی، نئوپرن، نیتریل، EPDM، استایرن بوتادین، اتیلن پروپیلن، بوتیل هیپالون و اکریلونیتریل نیز تولید می شوند. که در اصل برای محافظت بین دو جسم و جلوگیری از نشت آب یا مایعات، نشت گاز و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

نوع واشر لاستیکی مورد نیاز شما به کاری که می خواهید انجام دهید و شرایطی که می خواهید در آن عمل کند بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر کار شما حاوی آب و مایعات است، باید استفاده از نئوپرن یا EPDM را در نظر داشته باشید. اگر به قطعه ای با مقاومت در برابر روغن و سوخت نیاز دارید، باید نیتریل یا وایتون را انتخاب کنید. خواص واشر بستگی به نوع لاستیکی دارد که از آن ساخته می شود. تنوع واشر لاستیکی بسیار زیاد است، در ادامه با برخی از انواع واشرها آشناها خواهی شد.

واشر کلینگریت:

واشر کلینگریت یا همان واشر نسوز در واقع نوعی حلقه لاستیکی از پلاستیک نسوز می باشد که در صنایع کار برد بسیار زیادی دارد این واشر تولید شده از ورق های نسوزی با نام کلینگریت است. کاربرد های گوناگون استفاده از این نوع واشر عبارتند از:

آب بند، درزگیر، ضد نشت مایعات و گاز، مناسب برای آب بندی مخازن سوخت و بخار، آب بندی فلنج ها و عایق در برابر گرما و بخار اسید و روغن

واشر لاستیکی پلی یورتان:

واشر پلی یورتان یا واشر پلی اورتان دسته ای از انواع واشرهای لاستیکی می باشد. در واقع پلی یورتان یکی از پر کاربردترین مواد پلاستیکی موجود در بازار می باشد که در طول زندگی با صدها محصول آن روبرو شده ایم. واشرهای پلی یورتان به دلیل متریال استفاده شده در آن د ربرابر صدمات ناشی از گزما، نور،آلاینده های جوی و کلر آسیب پذیر هستند و به همین دلیل برای محافظت از پلیمر استفاده شده در آن از تثبیت کننده ها استفاده می کنند.

واشر لاستیکی تفلون:

یکی از انواع واشرها که برای از بین بردن فضای خالی بین دو شیء که تحت فشار هوا یا آب  قرار گرفته اند و در صنایع مختلف از آن استفاده می شود واشرهای تفلونی می باشند. واشرهای تفلونی که با رنگ سفید شناخته می شوند به دلیل تفلون مورد استفاده در آن با ویژگی مقاومت بالا در برابر دما و حرارت و عدم واکنش در برابر انواع حلال ها در زمینه محورهای چرخنده شیرهای برقی، صنایع غذایی، نیروگاه های حرارتی و کارخانه های تولید شکر جایگاه ویژه ای دارند.

واشر سیلیکون:

واشر لاستیکی سیلیکون یکی از انواع واشرهای لاستیکی هستند که به دلیل متریال استفاده شده در ساختار آن که از جنس سیلیکون است؛ جایگزین مناسبی برای واشرهای دیگر می باشد زیرا خاصیت ضد پارگی و مقاومت بالای آن ها موجب استفاده های کاربردی از این نوع واشر شده است. واشرهای سیلیکونی که معمولا به شکل حلقوی هستند برای جلوگیری از نشت آب با نصب آسان و مقاومت بالا در برابر درجه حرارت بالا، امروزه جزء رایج ترین و کاربردی ترین واشرهای لاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

واشر لاستیکی وایتون:

واشر وایتون یک نوع واشر ضد حرارت بوده که دارای ضخامت متفاوت بوده و در بین فلز، فلنج یا دو مهره ماسوره قرار میگیرد. این نوع واشر برای آب بندی در مقابل مواد شیمیایی و گازها مناسب است و در صنایع نفت و گاز نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

واشر پلیت:

واشر پلیت یا واشر مبدل حرارتی برای ایجاد فاصله لازم برای عبور مایعات و انتقال دما مورد استفاده قرار میگیرد. عملا برای انتقال حرارت موثر بین دو سیال (مایع یا گاز) استفاده می شود .

عملکرد واشر لاستیکی چگونه است؟

همانگونه که گفته شد واشر لاستیکی موارد استفاده بسیار زیادی دارد، به عنوان مثال اطراف پنجره ها از واشر استفاده می کنیم، در لوازم خانگی مانند یخچال برای سرد ماندن دمای داخل یخچال از واشر ها بین درب یخچال و بدنه آن استفاده می شود.  واشرها در ماشین آلات؛ لوله ها، شیرها و پمپ ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما واشرها چگونه عمل میکنند؟ برای اینکه واشر لاستیکی بتواند از هرگونه نشتی جلوگیری کند، می بایست به اندازه مناسب فشرده شود تا به مانع محکمی برای درزها تبدیل شود. همچنین واشر لاستیکی باید در برابر سطوح مختلف مقاوم باشد بدین معنی که واشر باید از جنسی استفاده شود که اصطکاک بین سطح متحرک را به خوبی بتواند کنترل کند. پس دانستیم که واشر فضای بین دو سطح را قرار است پر کند به همین دلیل متریال استفاده شده در ساخت واشر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مواد بکار رفته در ساخت واشر لاستیکی باید به گونه ای باشد که قابلیت تغییر شکل را خوبی داشته باشد، انعطاف مناسب نیز از نکات بسیار مهم در تولید یک واشر لاستیکی می باشد.

ظاهر واشر لاستیکی و قیمت آن:

واشر لاستیکی غالبا حلقه ای شکل هستند، از جمله اشکال مختلف واشر میتوان به واشر تخت یا ساده، واشر تخت ضربه گیر، واشر منحنی، واشر فنری، واشر قفلی، واشر سیل کننده، واشر برجسته، واشر لب پر، واشر شانه، واشر مربعی، واشر ضد آب، واشر بلویل یا مخروطی، واشر C شکل، واشر کلینگریت و واشر منجید دار نام برد. قیمت واشر لاستیکی به نوع و کاربرد آن بستگی دارد. واشرهای لاستیکی در دسته های مختلفی نیز تقسیم بندی می شوند که قیمت هرکدام بسته به جنس و نوع تولید آن، متفاوت است. برای اطلاع از قیمت واشر لاستیکی می توانید بر روی نوع واشر لاستیکی مورد نظر در بالای همین صفحه کلید کنید و به صفحه مربوطه هر محصول مراجعه کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین تغییرات در قیمت محصولات لاستیکی با ما در  شرکت نوین صنعت در تماس باشد.