ردکردن این
اورینگ سیلیکون چیست و چه کاربردی دارد؟

اورینگ سیلیکون چیست و چه کاربردی دارد؟

اورینگ لاستیکی یک نوع واشر مکانیکی حلقه ای مانند است که به عنوان آب بند، بصورت داینامیک و استاتیک بین دو قطعه قرار میگیرد و مانع از نشت گاز و مایعاتی مانند آب و روغن نیز می شوند. اورینگ ها با توجه به کاربردشان به انواع مختلفی مانند، اورینگ NR، اورینگ SBR، اورینگ HNBR، اورینگ NBR، اورینگ EPDM، اورینگ وایتون، اورینگ هایپالون و اورینگ سیلیکون تقسیم شده و در صنایع مختلف به کار برده می شوند. همچنین باید اضافه کرد که اورینگ هایی که به صورت متراژی در بازار است، با نام اورینگ متری شناشته می شود. اورینگ سیلیکون یا MVQ، یکی از انواع اورینگ ها از جنس سیلیکون است که حاوی گروه های متیل و وینیل می باشد. سیلیکون از جمله مواد الاستومری تولید شده از پلیمر های حاوی سیلیکون، اکسیژن، هیدروژن و کربن است که دارای استحکام کششی و انعطاف پذیری بالایی در برابر دمای بالا و پایین هستند. از همین رو اورینگ های لاستیکی، قابلیت چسبندگی خوبی داشته و حالت الاستیسیته خود را تا دمای 60 الی 250 درجه سانتی گراد حفظ می کند و در برابر گاز اوزون، نور فرا بنفش، روان کارها و همچنین جو نیز مقاومت بالایی دارد. استفاده از اورینگ های سیلیکون در شرایط دینامیکی آببند ها توصیه نمی شود، زیرا دارای خواص مکانیکی کمتری نسبت به سایر الاستومر ها است و تحمل حرارت مستقیم را نداشته و خشک است، بنابراین به جای آن، از جایگزین هایی مانند PTFE استفاده می شود.

کاربرد اورینگ سیلیکون

اورینگ های سیلیکونی هم به صورت بی رنگ و شفاف هستند که رنگ اصلی آن است و با مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا در زمینه های بهداشتی، غذایی و دارویی نیز کاربرد فراوانی دارند، و همچنین دارای رنگ های مختلفی مانند قرمز، طوسی و زرد می باشند که صنعتی بوده و بیشتر در صنایع مختلفی مانند صنعت نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند.
از دیگر کاربرد های اورینگ های سیلیکونی میتوان به کاربرد آن در کارخانه تولید قطعات خودرو، صنعت پوشاک، صنعت برق، آبرسانی، لوازم خانگی و کارخانه جات سیمان و… نیز نام برد که در وبسایت نوین رابر موجود هستند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *