ردکردن این
روکش غلطک

روکش غلطک

روکش غلطک

روکش غلطک لاستیکی کاربرد وسیعی در صنایع گوناگون دارد. ازاین‌رو دقت در تولید آن، جنس روکش متناسب با کاربری آن، کیفیت مواد مصرفی و روش تولید می‌تواند نقش موثری در طول عمر مفید این قطعه داشته باشد.

روکش غلطک لاستیکی از قسمت‌های لایه بیرونی لاستیکی، لایه‌ی سخت لاستیکی، هسته فلزی، گردنه غلطک و سوراخ تخلیه تشکیل‌شده است. روکش غلطک از جنس لاستیک یا PVC به‌منظور ایجاد اصطکاک و ممانعت از ساییدگی و خوردگی سطح درام غلتک‌ها است. روکش غلطک بر اساس کاربرد غلطک و نوع صنعت مورد استفاده از روکش‌های مختلف بسته به نوع درخواست و نیاز مشتری در اندازه‌ها و رنگ‌های متفاوت تولید و روانه بازار می‌شود.

انواع روکش غلطک لاستیکی

روکش غلطک لاستیکی بر اساس نوع نیاز مشتری و کاربرد آن از انواع مختلف لاستیک و مشتقات آن تولید می‌شود. روکش‌های مقاوم در برابر سایش، مقاوم به مواد شیمیایی، مقاوم به فشار، مقاوم در برابر سرما و گرما، مقاوم به بنزین و حلال‌ها و انواع دیگر روکش غلطک که بر اساس ویژگی‌های مواد استفاده‌شده در روکش آن، کاربردهای مختلف دارد.
روکش غلطک

غلطک با روکش سیلیکون:

این غلطک با استفاده از سیلیکون صنعت چاپ و پارچه بیشتر کاربرد دارد. سیلیکون در برابر حرارت، دمای بالا و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد.

غلطک پلی اورتان:

این روکش در برابر ساییدگی، ترک خوردگی مقاوم است. دارای استحکام کششی بالا است و در برابر انواع حلال‌ها مقاومت دارد.

غلطک نئوپرن:

مورد استفاده در صنعت چاپ برای غلطک چاپ نرم و حکاکی استفاده می‌شود.

غلطک لاستیکی NBR:

از این نوع روکش غلطک بیشتر در صنایع نساجی، چاپ و مواد غذایی استفاده می‌شود. استفاده در پرینترها، رنگ رزی پارچه‌های چاپی و غلطک های در تماس با حلال‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد روکش غلطک

روکش غلطک با توجه به نوع جنس روکش در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده در صنایع چاپ، نساجی، غذایی، فولاد، پتروشیمی، کشت و صنعت، بسته‌بندی، کاغذسازی و … از جمله کاربردهای روکش غلطک است.

روکش غلطک صنایع نساجی:

روکش این غلطک با توجه به درجه سختی کار در برابر عوامل فیزیکی، مکانیکی، عوامل شیمیایی مانند انواع اسیدها و بازها از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این روکش‌های غلطک برای قسمت رنگ ررزی جهت شست‌وشو و آهار استفاده می‌شود.

روکش غلطک چاپ:

کاربرد این روکش غلطک ها در صنایع کارتن، کاغذ و فلزات بیشترین استفاده را دارد. وظیفه این غلطک ها رنگ آمیزی، چاپ و لامینه کردن محصولاتی مانند کاغذ، مقوا و پلیت های فلزی است. کوچک‌ترین اشتباه در ترکیب مواد الاستومری، تولید و پردازش غلطک ها می‌تواند در کیفیت و کمیت چاپ نهایی مورد نظر تاثیر مستقیم داشته باشد. این روکش‌ها ترکیبی از الاستومرهای NBR، EPDM، NR و … می‌باشند و با توجه به نوع کاربری در طی فرآیند، بر روی رول‌های مختلف قرار داده می‌شوند.

صنایع فولاد، پتروشیمی:

غلطک های مورد استفاده در برابر انواع مواد شیمیایی، اسید و باز، ساییدگی و حرارت مقاوم هستند.

جمع بندی

روکش غلطک از مواد لاستیکی در قطرها و اندازه‌های طولی متفاوت با توجه به نوع کاربرد تولید می‌شوند. این روکش های بر اساس نیاز مشتری می‌تواند در اندازه های متفاوت تولید شود.

برای دریافت قیمت روکش غلطک لاستیکی، روکش چرخ لاستیکی به سایت نوین رابر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *