پرش به محتوا

ضربه گیر لاستیکی

ضربه گیر چیست ؟

ضربه گیر یا لرزه گیر قطعاتی هستند که از ترکیب لاستیک و ورق فولادی تشکیل می شود. ضربه گیر و لرزه گیر  وظیفه خنثی و کنترل کردن لرزه و نوسانات ناشی از کارکرد دستگاهها را بر عهده دارد که وجود این قطعه حساس باعث افزایش عمر مفید دستگاه و سایر قطعات میشود. بنابراین ضربه گیر یا لرزه گیر یا دمپر لاستیکی وظیفه کنترل ارتعاشات و خنثی سازی نیروهای وارده بر سازه و قطعات را بر عهده دارد و بدون این قطعه حساس عملاً عمر بسیاری از دستگاه های مکانیکی و الکترونیکی و سازه ها به شدت کاهش پیدا می کند. این ضربه گیرهای لاستیکی در موتورهای برقی ، دیزلی ، بنزینی و همچنین چعبه دنده های صنعتی ، پمپ ها ، سازه ها و پل ها کاربرد دارد. شرکت لاستیک سازی نوین صنعت پیشتاز از تولید انواع ضربه گیر ها با متریالهای متفاوت و با کیفیت برای انواع شرایط کاری.

ضربه گیر لاستیکی ؛ دمپر لاستیکی
ضربه گیر لاستیکی ؛ دمپر لاستیکی

نحوه تولید ضربه گیر :

تولید ضربه گیر لاستیکی یا دمپر های لاستیکی متناسب با شرایط جوی و فشار وارده بر سطح آنها و اینکه این فشار آنی است یا مستمر کاملاً متفاوت می باشد. ضخامت این ضربه گیر های لاستیکی نیز به شرایط استفاده برمیگردد و نمی توان بیش از حد از ضخامت برخوردار باشند و باید دقیقاً اصولی ساخته شوند. ضربه گیر های لاستیکی متناسب با کارایی آنها می تواند با ورق فلزی و بدون آن ساخته شود. شرکت لاستیک سازی نوین صنعت توانایی تولید انواع ضربه گیر های لاستیکی و کاسه ای را متناسب با شرایط فعالیت با متریال های بسیار با کیفیت و مناسب را  دارا می باشد. ضربه گیر های لاستیکی یا دمپر لاستیکی متناسب با شرایط اسیدی، آب و هوا ، روغن های صنعتی و معدنی ، نور مستقیم خورشید ، حرارات بالا جنس متفاوتی دارند و انتخاب متریال مناسب برای هریک از شرایط جوی در کارایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد و در غیراینصورت ممکن است ضربه گیر کارایی لازم را نداشته باشد و برسرعت فرسوده شده و بلا استفاده شود و دستگاه و قطعات به شدت آسیب ببینند. شرکت لاستیک سازی نوین صنعت توانایی تولید انواع ضربه گیرها با متریال متفاوت همچون کلروپرن ، نیتریل، سیلیکون، لاستیک طبیعی، لاستیک مصنوعی سنتزی، EPDM و … متناسب با شرایط کاری و میزان فشار را دارا می باشد.

انواع ضربه گیر لاستیکی :

ضربه گیر های لاستیکی متناسب با شرایط کاری و نحوه قرار گیری آنها در صنایع و قطعات مکانیکی کاملاً مختلف و متفاوت می باشد. شرکت لاستیک سازی نوین صنعت با دارا بودن قالب های بسیار زیاد در این خصوص می تواند هرگونه ضربه گیر لاستیکی را تولید نماید. ضربه گیرهای کاسه ای که استفاده فراوانی نیز در صنایع دارند . همچنین علاوه بر شکل ضربه گیر ها متریال آنها نیز بسته به شرایط محیطی و میزان فشار متفاوت می باشد و این مجموعه می تواند ضربه گیر یا لرزه گیر لاستیکی هایی از جنس نئوپرن ها ، وایتون ، الاستومر طبیعی ، الاستومر مصنوعی، سیلیکونی ، EPDM و… که هر کدام دارای مقاومت های متفاوتی همچون ضد اسید، ضد روغنی ، شرایط جوی بسیار سخت، مواد شیمیایی و حلال ها، مقاومت در برابر آب شور و … می باشد را تولید نماید. برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره های تماس ذیل تماس حاصل فرمایید. هدف ما جلب رضایت شما مشتریان عزیز است و سعی می کنیم حداکثر مشاوره کاربردی که باعث می شود در زمینه کاری شما مناسب باشد را در اختیارتان قرار دهیم.

انواع محصولات نوین صنعت :