پکینگ هیدرولیک - 3

پکینگ هیدرولیک

در دنیای صنعت، پکینگ‌ از آب‌بندهای بسیار رایج محسوب می‌شوند که کاربردهای گسترده‌ای دارند. وظیفه اساسی این قطعات مهم، ممانعت از نشت مایعات، آلاینده‌ها و حتی مواد شیمیایی به بخش‌های اصلی دستگاه‌ها می‌باشد. انواع مختلف پکینگ‌ در بازار عرضه می‌شوند، اما یکی از مهم‌ترین آنها، پکینگ‌ هیدرولیک بوده که به عنوان یک جزء حیاتی در تجهیزات بسیاری از صنایع بکارگیری می‌شوند. در این مقاله، به تجزیه و تحلیل پکینگ هیدرولیک و موارد کاربرد آنها خواهیم پرداخت.

پکینگ هیدرولیک

پکینگ هیدرولیک چیست؟

پکینگ هیدرولیک یک نوع آب بند پلیمری است که در اتصالات دستگاه های مختلف در یک شیار قرار می‌ گیرند و از نشت روغن و دیگر سیالات جلوگیری می‌کند. این محصولات از ترکیبات گوناگون در سایزهای متنوعی تولید می‌شوند. از این قطعات در دستگاه های مختلف مانند جک هیدرولیک، پمپ آب و مایعات دیگر استفاده می‌شود.

برای شناخت بهتر این قطعه، باید کمی در مورد سیستم‌های هیدرولیک بدانیم. هیدرولیک در حقیقت نوع عملکرد مکانیکی بوده که نحوه عمل کردن آن با نیروی تولید شده توسط فشار مایع صورت می‌گیرد. سیستم برخوردار از فناوری هیدرولیک، به عنوان یک روش مؤثر برای تبدیل نیروی مکانیکی به  نیروی مایعات تحت فشار و برعکس، عمل می‌کند.

پکینگ‌ هیدرولیک، عمدتاً در تجهیزات هیدرولیک به کار می‌روند و به عنوان اجزای آب‌بندی تلقی می‌شوند. این پکینگ‌ وظیفه آب‌بندی و محافظت از تجهیزات هیدرولیک در برابر نشت مایعات (مخصوصاً مایعات سمی) را بر عهده می‌گیرند.این قطعات پرکاربرد، از مواد پلیمری متنوعی ساخته می‌شود. از جمله مواد رایج در تولید این پکینگ‌ می‌توان به سیلیکون اشاره کرد.

هر نوع ماده پلیمری که در ساختار این پکینگ کارایی دارد، ویژگی‌ها و عملکردهای خاصی دارد. به همین دلیل، انواع مختلفی از پکینگ‌ هیدرولیک با توجه به نوع ماده پلیمری، برای مصرف‌کنندگان در دسترس قرار می‌گیرند. این تنوع در مواد پلیمری به مشتریان امکان می‌دهد تا این پکینگ لاستیکی را بر اساس نیازهای خود انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

پکینگ هیدرولیک چیست؟ - 2
پکینگ هیدرولیک چیست؟

کاربردهای پکینگ هیدرولیک

موتورها و لوازمی که در ساخت آنها از سیستم هیدرولیک به کار گرفته شده، می‌توانند میزان توان سیالات را در سامانه‌های چرخنده و تحت فشار، به قدرت مکانیکی تبدیل نمایند و یا این کار را برعکس انجام دهند، یعنی توان مکانیکی موتور را به سیال منتقل نموده و آن را تحت فشار وارد یک شبکه نماید. پکینگ هیدرولیک لاستیکی قطعه‌ای بسیار ضروری در این لوازم بوده که وظیفه اصلی آن آب‌‎بندی محیط داخلی و جداسازی محل حاوی سیال از دیگر نقاط آن می‌باشد.

ساختار پکینگ هیدرولیک کاملا ساده می‌باشد. این تولیدات در لوازم گوناگونی به کار می‌روند و با پلیمرهای متنوعی تولید می‌شوند. بسیاری از ماشین آلات مانند جک‌ها، دستگاه‌های پرس، سیستم‌های ترمز، شیرهای صنعتی، کمپرسورها، سیلندرها و … از جمله لوازمی هستند که در ساخت آنها به پکینگ هیدرولیک نیاز داریم. این محصولات علاوه بر این لوازم در ماشین آلات دیگری مانند لیفتراک‌ها، سیستم تعلیق اتومبیل، جرثقیل و … کارایی دارند. همچنین در جک‌های رفت و برگشتی برای انتقال نیرو کاربرد دارد.

کاربردهای پکینگ هیدرولیک
کاربردهای پکینگ هیدرولیک - 2

ویژگی‌ها و کاربردهای پکینگ هیدرولیک

پکینگ هیدرولیک علاوه بر سادگی ساختار خود، از ویژگی‌ها و مزایایی برخوردار بوده که آن را به یک قطعه ضروری در تجهیزات هیدرولیکی تبدیل کرده‌اند. این قطعات، دارای  استحکام بالا در برابر فشارهای قوی در فرآیندهای گوناگون‌اند. به علاوه، این مقاطع در برابر تغییرات دما،  و دماهای بسیار پایین و بالا ، بسیار مقاومند.

این ویژگی باعث می‌شود که این پکینگ‌ در محیط‌های مختلف با شرایط دمایی متنوع عالی عمل کنند. از جمله مزایای بزرگی که این قطعات از آن برخوردارند، توانایی تنظیم ابعاد و ضخامت آنها بر اساس نیازهای خاص مشتریان خواهد بود. پکینگ هیدرولیک از نظر عملکرد،  دارای کاربرد گسترده‌ای در صنعت هستند.

ویژگی‌ها و کاربردهای پکینگ هیدرولیک
ویژگی‌ها و کاربردهای پکینگ هیدرولیک - 2

خرید پکینگ هیدرولیک

از جمله مجموعه‌های فعال در زمینه عرضه انواع قطعات لاستیکی می‌توان به صنایع لاستیک سازی نوین صنعت اشاره نمود. شما عزیزان می‌توانید برای خرید پکینگ هیدرولیک و یا سفارش محصولات مورد نیاز خود با کارشناسان ما در نوین رابر تماس برقرار نمایید.

سوالات متداول

جهت خرید پکینگ هیدرولیک و دریافت راهنمایی های لازم برای انتخاب و خرید، تنها کافی است با کارشناسان نوین رابر تماس برقرار نمایید.

بله. علاوه بر پکینگ لاستیکی تمام محصولات لاستیک سازی نوین صنعت دارای ضمانت کیفیت می باشند.

همه سفارشات نوین رابر پس از گذشت 2 تا 4 روز، در سراسر کشور به دست مشتریان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =