پرش به محتوا

اورینگ چیست و کاربرد آن

محصولات شرکت لاستیک سازی نوین صنعت

اورینگ ؛ اورینگ مدار بسته ؛ شرکت لاستیک سازی نوین صنعت
جعبه اورینگ ؛ اورینگ ؛ شرکت لاستیک سازی نوین صنعت

اورینگ لاستیکی چیست ؟

اورینگ لاستیکی (O-ring) به رینگ لاستیکی یا پلاستیکی گفته می شود که سطح مقطع آن دایره می باشد  و به صورت یک مدار بسته در حالت دینامیک واستاتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد اورینگ لاستیکی :

این قطعه در کل بین دو قطعه فلزی جهت آببندی(جلوگیری از نشتی)سیال هایی مانند آب، روغن، بنزین، گاز، بخار، هوا و… می باشد.  این قطعه به غیر از جلوگیری از نشتی کاربرد های دیگری مانند گرفتن لقی بین دو سطح و یا فاصله انداز (spacer) بین دو قطعه صنعتی یا غیر صنعتی را داراست. همچنین انتخاب سایز صحیح اورینگ در عملکرد آن نقش مهمی دارد که باتوجه به شرایط کاری انتخاب می‌گردد، همچنین شما مشتریان گرامی جهت انتخاب صحیح از مهندسان لاستیک سازی نوین صنعت مشاوره بگیرید.

جنس اورینگ لاستیکی :

جنس اورینگ (O-ring) بسته به شرایط کارکرد انتخاب می‌گردد، جنس این قطعه می‌تواند از لاستیک های Nbr, Sbr, Nr, Epdm, silicon viton, pbr انتخاب گردد، وهمچنین می‌تواند از خانواده ترموپلاست ها در شرایط خاص استفاده گردد. همچنین شما مشتریان گرامی می توانید الاستومر درخواستی خود را به صورت تعدادی و تیراژی بدون محدودیت تولید سفارش خود را ثبت کنید و همچنین لاستیک سازی نوین صنعت به شما تضمین قیمت و کیفیت موجود در بازار را به شما می دهد.

اورینگ وایتون :

اوینگ ها (O-ring) زمانی حائز اهمیت زیاد می‌شوند که در شرایط کاری نامطلوب قرار می‌گیرند با توجه به اینکه o-ring با متریال وایتون (viton) می‌تواند اکثر شرایط کاری مانند دمای بالا تا ۳۰۰درجه سانتیگراد را تحمل کند و در اکثر مواد شیمیایی دچار خوردگی و تورم نشود در صنایع مختلف نظیر صنایع شیمیایی، نفت، گاز، فولاد، مورد استفاده زیادی دارد.

اورینگ سیلیکون:

اورینگ ها با متریال سیلیکون همانند وایتون ها استفاده زیادی در صنایع مختلف دارند و دلیل آن هم خواص منحصر به فرد سیلیکون میباشد که در دماهای بالا و پایین حرارتی و برودتی همچنین مصارف بهداشتی و صنایع الکتریکی بیشترین کاربرد را دارند.

تشخیص جنس اورینگ لاستیکی (ORING) :

تشخیص جنس به صورت ظاهری چندین مشخصه دارد که قابل تشخیص می باشد ولی به صورت دقیق و کاربردی باید در آزمایشگاه آنالیز و به کار گرفته شود. اورینگ سیلیکون سطح سر و بوی نامطبوع داشته و در صورت عدم انجام پخت ثانویه یا همان post cure در حالت کشش سفید می‌شود، اورینگ وایتون جرم مخصوص بالاتری داشته و حالت بازگشت پذیری ضعیفی دارند، و با متریال های Nr, sbr, epdm, nbr, و… به صورت ظاهری قابل تشخیص نیستند.