ردکردن این
روکش غلطک| نوین صنعت

روکش غلطک

روکش غلطک

غلطک ها یکی از پرکاربرد ترین محصولات در صنایع مختلف هستند. معمولا در اکثر کارخانه ها و تولیدی ها غلطک وجود مانند صنایع نساجی، صنعت بسته بندی، صنعت چوب، صنعت آهن، صنعت غذایی، صنعت دارویی و… به مرور زمان به دلیل فشار های وارده به غلطک ها، معمولا دچار ساییدگی و خرابی می شوند. برای جلوگیری از این خرابی ها، از روکش غلطک استفاده میشود. روکش غلطک لاستیکی کاربرد وسیعی در صنایع گوناگون دارد. ازاین‌رو دقت در تولید آن، جنس روکش متناسب با کاربری آن، کیفیت مواد مصرفی و روش تولید می‌تواند نقش موثری در طول عمر مفید این قطعه داشته باشد. غلطک ها با استفاده از روکشی از جنس لاستیک یا PVC، پوشش داده میشوند که وظیفه ی اصلی این روکش ها ایجاد اصطکاک و جلوگیری از سایش و خوردگی سطح درام غلطک ها میباشد.
با توجه به نوع کاربرد هر غلطک روکش های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند و همچنین روکش غلطک ها با توجه به نوع کاربرد و نیاز مشتری، اندازه و نوع آنها متفاوت است که در زیر انواع روکش غلطک را مثال میزنیم:
روکش غلطک| نوین صنعت

روکش غلطک لاستیکی

متداول ترین نوع روکش غلطک، روکش های لاستیکی هستند. روکش غلطک لاستیکی بر اساس نوع نیاز مشتری و کاربرد آن از انواع مختلف لاستیک و مشتقات آن تولید می‌شود. روکش‌های مقاوم در برابر سایش، مقاوم به مواد شیمیایی، مقاوم به فشار، مقاوم در برابر سرما و گرما، مقاوم به بنزین و حلال‌ها و انواع دیگر روکش غلطک که بر اساس ویژگی‌های مواد استفاده‌شده در روکش آن، کاربردهای مختلف دارد.

انواع روکش غلطک لاستیکی: