کاربرد ورق کلینگریت در صنایع

کاربرد ورق کلینگریت در صنعت

کاربرد ورق کلینگریت در صنعت، خصوصا در ساخت لوازم و قطعات مجاور حرارت بسیار متداول و رایج می باشد. این محصولات به نام ورق های نسوز کلینگریت نیز شناخته می شوند و به دلیل نوع مواد تشکیل دهنده و ساختار برای استفاده در کنار قطعات و موادی که با دمای بالا کار می کنند مناسب می باشند.

ورق کلینگریت نوعی از ورق لاستیکی است که از مواد مرکب آزبست، رزین و … درست شده است. این ورق ها معمولاً برای ساخت قطعات و تجهیزات در صنایع مختلف استفاده می‌ شوند. کاربرد ورق کلینگریت به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود و نیز برخورداری از ویژگی های متعدد، خاص می باشد.

مهمترین ویژگی ورق کلینگریت مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش است. این ورق قادر است در دماهای بسیار بالا که برای بسیاری از مواد دیگر غیرقابل تحمل است، کار کند. همچنین، ورق کلینگریت دارای مقاومت بالا در برابر اسیدها، قلیاها و مواد شیمیایی است.

از دیگر خصوصیات ورق کلینگریت می‌ توان به مقاومت بالا در برابر فشار، عایق بودن الکتریکی، مقاومت در برابر سایش و خوردگی، انعطاف پذیری، و مقاومت در برابر رطوبت اشاره کرد. در ادامه این مطلب به شناخت و توضیح کاربردهای مخلتف ورق های نسوز کلینگریت خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر با این محصول با نوین رابر تا انتهای این محتوا همراه باشید.

ورق کلینگریت کجا استفاده می شود

کاربردهای رایج ورق کلینگریت شامل انواع قطعات و تجهیزات در صنایع پتروشیمی، صنایع نفت و گاز، نیروگاه‌ ها، صنایع فولاد، صنایع الکترونیکی و دیگر صنایع است. همچنین، به دلیل خواص عایق حرارتی خوب خود، ورق کلینگریت در ساخت بسترهای عایق حرارتی، مانند عایق‌ های لوله‌ های صنعتی نیز کاربرد دارد.

ورق کلینگریت یک قطعه پرکاربرد در آب بندی است که برای فلنج ها و ساخت واشر بخار بکارگیری می‌ شود. این محصول با استفاده از متریال Klinger ساخته می‌ شود و دارای خواص فیزیکی منحصر به فردی است. در ادامه، برخی از کاربردهای ورق کلینگریت را به طور مفصل توضیح خواهیم داد:

آب بندی فلنج ها: ورق کلینگریت برای آب بندی فلنج ها در صنایع مختلف کاربرد دارد. این قطعه دارای خواص ضد آب بوده و به طور موثری از نشتی آب و دیگر سیالات مشابه آن جلوگیری می‌ کند. با قرار دادن ورق کلینگریت بین فلنج ها، می‌ توان تضمین کرد که هیچ نشتی آبی از این قسمت‌ ها رخ ندهد.

ساخت واشر بخار: ورق کلینگریت به عنوان یک ماده اولیه برای تولید واشر بخار نیز به کار گرفته می شود. این واشرها برای جلوگیری از نفوذ بخار در اتصالات مختلف کاربرد دارند. در شبکه هایی که برای نقل و انتقال بخار آب و دیگر میعانات تحت فشار کاربرد دارند و واشرهای تولید شده با این محصول بکارگیری می شوند. با قرار دادن ورق کلینگریت بین قطعات، تشکیل یک لایه آب بندی موثر ایجاد می‌ شود و خروج بخار از این نقاط را کاهش می‌ دهد.

صنعت نفت و گاز: در صنعت نفت و گاز، ورق کلینگریت به طور گسترده ای کاربرد دارد. به عنوان مثال، در لوله‌ ها و اتصالات، از این محصول برای آب بندی و جلوگیری از نشتی مواد مختلف استفاده می‌ شود. همچنین، در تجهیزات و دستگاه‌ هایی که در معرض شرایط با فشار و دمای بالا قرار دارند، ورق کلینگریت می‌ تواند به عنوان یک لایه محافظتی بکارگیری شود.

صنعت شیمیایی: در صنعت شیمیایی نیز ورق کلینگریت کاربرد دارد. کنترل دمای خارج از شبکه و جلوگیری از رسیدن آن به خطوط لوله با بکارگیری این محصول امکان پذیر می باشد. همچنین، با توجه به خواص شیمیایی و حرارتی آن، می‌ توان گفت ورق کلینگریت در فرآیندهای شیمیایی برای جدا سازی مواد و کنترل فشار و دما نیز کاربرد دارد.

صنعت خودروسازی: بسیاری از قطعات مورد استفاده در انواع اتومبیل که با مایعات در دمای بالا سروکار دارند، به وسیله واشرهای تولید شده از ورق کلینگریت آب بندی می شوند. به عنوان مثال برای تولید واشر سرسیلندر هایی که از نشت روغن موتور به خارج جلوگیری می کنند، ورق کلینگریت کاربرد زیادی دارد.

جمع بندی

علاوه بر موارد عنوان شده، این قطعات در بسیاری از ماشین آلات صنعتی ترانسفورماتورها، سوئیچ‌ ها و قطعات الکتریکی بکار گرفته می‌شوند. ورق کلینگریت به عنوان یک عایق حرارتی، الکتریکی و رطوبتی موثر در دستگاه ها عمل می‌ کند و از انتقال حرارت و الکتریسیته و سیالات به مناطق ناخواسته جلوگیری می‌ کند. در کل، ورق کلینگریت با خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود، به عنوان یک ماده آب بندی و عایق در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. از این محصولات برای جلوگیری از نشتی و نفوذ مواد مختلف در نقاط اتصالی استفاده کرده و کارایی و ایمنی سیستم‌ ها را افزایش می‌ دهد.

صنایع لاستیک سازی نوین صنعت را میتوان به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان انواع قطعات پلیمری در کشور برشمرد. این شرکت در دهه های گذشته فعالیت و خدمات بسیار گسترده ای در تولید و عرضه این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی داشته است. شما می توانید به منظور دریافت مشاوره برای انتخاب و خرید محصولات مورد نیاز خود و یا برای ثبت سفارش، با همکاران ما در وب سایت نوین رابر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =